БАЛАНСУВАЛЬНА ДОШКА.
Гра для мозочкової стимуляції.
Для дітей від 5 Балансувальна дошка є нестійкою прямокутною дошкою, розташованою на напівкруглих роликах з можливістю зміни кута повороту.
На поверхні дошки нанесено розмітку у вигляді наклейок. Ця розмітка необхідна для:
- рівномірного розподілу ваги тіла дитини під час постановки на дошку;
- розташування стоп рівновіддалено від центральної осі дошки;
- поверхня наклейок має шорстку структуру. Подібна шорсткість перешкоджає ковзанню стоп поверхнею.
Бажано вставати на дошку босоніж або в тонких носочках у випадку, якщо дошка не призначена для індивідуального використання.
Основне завдання балансувального обладнання - стимуляція діяльності вестибулярного апарату та розвиток пропріоцепції (відчуття становища частин власного тіла щодо один одного) у дітей.
Утримувати рівновагу, стоячи на дошці балансування і виконуючи описані в розділі "Ігри" вправи, зовсім непросто. Заняття також зміцнюють м'язи всього тіла, корисні для хребта.
Результати вправ з балансувальною дошкою:
- Розвиток почуття рівноваги;
- Стимулювання вестибулярного апарату;
- розвиток пропріоцепції - відчуття становища частин власного тіла щодо одне одного;
- зміцнення м'язів-стабілізаторів хребта;
- Поліпшення орієнтування в просторі.
Для досягнення максимального ефекту рекомендується займатись (грати на дошці) щодня, по 5-10 хвилин.
Балансувальна дошка використовується у програмі мозочкової стимуляції "Прорив у навчанні" , призначеної для дітей з труднощами в навчанні:
- дітей, які не встигають з 1-2 предметів;
- Дітей, що встигають на шкоду здоров'ю (психосоматичні риси).
Мозочкова стимуляція необхідна так само при:
- дислексії, труднощі освоєння навички читання
- синдром дефіциту уваги
- д іспраксії та проблемах коррдинації рухів
- дисграфії та дискалькулії
- порушення усного та письмового мовлення
- Проблеми обробки сенсорної інформації.
На які процеси впливає мозочкова стимуляція :
- сенсорна інтеграція (зокрема – побудова 3D моделі світу)
- орієнтація у просторі
- міжпівкульна взаємодія
- почуття часу та почуття ритму
- бінокулярний зір
- пропріоцепцію
- читання, лист та математичні навички
- Темп і плавність мови.
Психологічна складова тренувань на балансувальному устаткуванні.
- Той, хто знайшов впевненість у рівновазі, впорається з будь-якою ситуацією. Ми розвиваємо здатність входити в існуючі ситуації та задані умови та адаптуватися до них. Діти, які почуваються невпевнено в цій галузі, часто пасують перед новими ситуаціями і згодні почати щось нове лише в тому випадку, коли мають повний огляд того, що відбувається, що буває зовсім неможливо. Тому вони часто уникають всього нового та невідомого.
- Почуття рівноваги забезпечує ще одну важливу особливість. Це надзвичайно важлива здатність почуття рівноваги, тому що вона дає можливість розвинути в собі по відношенню до рухливих явищ якийсь полюс спокою , Завдяки цьому полюсу спокою ми можемо сприймати щось, не втрачаючи при цьому себе. Цей полюс спокою є таким чином важливою основою уважності. Якщо діти мало розвинули його, тоді кожен рух, що вони сприймають, і будь-яке спілкування захоплює їх, і миттєво віддаються йому. І тоді та діяльність, якою вони раніше займалися, виявляється перерваною. Жодна уважність неможлива без цього полюса спокою, що підтримується почуттям рівноваги.
- До речі, цей полюс спокою також є вихідною точкою для наших власних рухів. Якщо він добре сформований, тоді ці рухи, як правило, дуже сконцентровані і добре керовані. Якщо ж він розвинений слабо, тоді рухи швидше розсіяні. Крім того, діти з погано розвиненим полюсом спокою при ходінні погано оцінюють власну швидкість і тому частіше стикаються з іншими.
- Це обладнання - незамінний інструмент роботи з гравітаційною невпевненістю, страхом висоти та страхом польоту. Страх висоти, своєю чергою, пов'язаний зі страхом глибини, зі страхом темряви, зі страхом замкнутих просторів, зі страхом самотності. Коли ми опрацьовуємо один страх, ми паралельно раб отаєм з усім зв'язуванням.
Матеріал : високоякісна вологостійка фанера, що витримує навантаження до 120 кг.
Додаткове обладнання для ігор, що розвиває координацію рухів та рівновагу: дошка з цифрами (до комплекту не входить). Дитина має кидати м'яч у цифри від 1 до 9 або в тому порядку, в якому їх називає дорослий, гумовим м'ячиком. При досягненні певної майстерності гравця, при правильному кидку м'ячик буде після удару про дошку летіти назад до гравця і тут його завдання – зловити м'ячик. Можна грати на якийсь час, на рахунок.
До дошки додається інструкція з описом ігор та вправ.
Відгуків про цей товар ще не було.
Немає запитань про цей товар.