Попросіть дитину подивитися на ваш палець чи олівець. Тримайте його досить близько перед його обличчям і зробіть круговий рух спочатку за годинниковою стрілкою, потім проти годинникової стрілки, повільно та рівномірно, потім зробіть рух по діагоналі праворуч наліво та зліва направо. Зупинка чи миготіння у плавному повороті очей свідчить про м'язовий дисбаланс. Такі речі впливають на дзеркальний процес у читанні та на координацію очей-рука у листі.
При читанні важливою є здатність розрізняти дзеркальні образи, наприклад, щоб відрізнити літери б від д або aм від мa . Таким чином, мозок повинен придушувати природну схильність сприймати вигляд зліва і справа як однаковий, що може пояснювати, чому мозок багатьох погано пристосований до швидкого читання. Плутанина дзеркальних зображень порушує розпізнавання букв та слів і в деяких випадках пояснює труднощі при початковому навчанні читання.
Більшість дітей справляється з цією проблемою до 6 років . З іншого боку, діти з дислексією часто зберігають здатність до дзеркального написання букв, що втрачає більшість дітей.
Читання, як кажуть сучасні дослідження, виникає через мікропаузи, протягом яких око здійснює швидкі рухи, слідуючи формою букв, схоплюючи і розуміючи їх; ми повинні бачити, наскільки добре володіє цим дитина, наскільки вона організована і скоординована у цих здібностях.
Основа листа – гарна взаємна координація ока та руки, що виникає з ритмічного руху. Іншими словами – око бачить – рука виконує. У процесі навчання у школі дитині часто треба одночасно виконувати дві дії, наприклад, дивитися на дошку та списувати чи змальовувати те, що вона зараз бачить. Тому дуже важливими є узгоджені дії очей і рук, важливо, щоб пальці чули ту інформацію, яку дають їм очі.
Наявна у дитини фрагментарність буде не тільки в зоровій сфері, але, як правило, вона з'явиться і в інших сферах, наприклад, у мовній. І так само, як дитина бачить фрагментарно, вона і чутиме фрагментарно. Наприклад, вчитель каже: "За високим парканом ростуть яблуні". Дитина може схопити тільки один якийсь фрагмент, наприклад: "ростуть яблуні", а що було перед ним, що після - він не знає, і починає добудовувати все, що завгодно і фантазувати, вигадуючи неіснуюче, те, що вчитель зовсім не говорив. Зрозуміло, яке відношення може бути до такої дитини у класі.
Елементарні рухи стеження очима за предметом, які формуються на 3-му місяці життя, повинні автоматизуватися. Найчастіше стеження предметом стають дитину трудновыполнимыми вправами.
Коригувальні вправи: використання лабіринтів.
Відгуків про цей товар ще не було.
Немає запитань про цей товар.